Koniec „lokatorskiej bezkarności”? Sejm pracuje nad zmianami korzystnymi dla właścicieli mieszkań
Do Sejmu trafił projekt nowelizacji przepisów dotyczących ochrony lokatorów, który może wyraźnie zmienić relacje między właścicielami mieszkań a najemcami. Autorzy projektu przekonują, że obecne regulacje zbyt mocno chronią osoby zajmujące lokale, nawet wtedy, gdy nie płacą czynszu albo korzystają z mieszkania bez ważnej umowy. Planowane zmiany mają zwiększyć możliwości odzyskania mieszkania przez właściciela i uprościć działania wobec osób, które mimo wygaśnięcia umowy nadal zajmują lokal. Projekt zakłada również ograniczenie ryzyka odpowiedzialności karnej właściciela w sporach z nieuprawnionymi lokatorami.